سمیر جعجع خواستار تحقیق “بین الخودمونی” شد

سمیر جعجع، رهبر گروه سابقا شبه نظامی و فعلا با کلاسِ «القوات اللبنانیه» خواستار آن شد که تحقیقات دربارۀ انفجار اسکلۀ بیروت، به دست خارجی‌ها انجام شود.

به گزارش خبرگزاری فکاهی ملانصرالدین، او دربارۀ علل چنین درخواستی گفت: “اولا که به دست خارجی‌ها انجام می‌شه و کلی این کار با کلاسه! همه می‌گن: بابا کلاس! همشون چشم آبی و دهنشون را کج می‌کنن و خارجکی بلغور می‌کنن و بعدا ماها هم باهشون خارجکی حرف می‌زنین. حواستون هست چقذه با کلاسه!؟

و اما دومش، این که بین‌المللیه! یعنی این که داخلی‌ها باید حواسشون به کلی گروه و حزبِ ریز و درشت، با گرایش‌های مختلف و درجۀ قدرتِ کم و زیاد باشه… اما این خارجی‌ها، فقط حواسشون به ماست.”

او در پاسخ به سئوال خبرنگار خبرگزاری فکاهی ملانصرالدین که پرسید: “مگه می‌شه تحقیق بین‌المللی فقط حواسش به شما باشه؟” پاسخ داد:

“خو اسمش بین‌المللیه، اما در اصل بین‌الخودمونیه! عده‌ای که همین چند روز پیش اومدن بیروت، برو بچه‌های اف بی آی بودند. از همین حالا معلومه که قراره تقصیر را گردن کی بندازن. عده‌ای دیگه که در لباس مبدل می‌آن، برو بچه‌های موسادن که قبلی‌ها واسه این‌ها کار می‌کنن. اما کلی با کلاسن! یا صلیب سرخن  یا فلان سازمان بین‌المللی… کلا بین الخودمونین دیگه..!”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *