پرداخت هزینه‌های درمان

به گزارش خبرگزاری فکاهیِ ملانصرالدین، در چند بیمارستان، از جمله بیمارستان فوق تخصصیِ «بزن در رو» روش‌های تازه‌ای را برای بازپرداختِ بدهی بیماران ابداع شده است.

در این بیمارستان‌ها، بیمارانی که هزینۀ درمان خود را ندارند یا از بیمه‌های خاک بر سری مثل بیمۀ سلامت بهره می‌گیرند، قرار شده است تا به روش‌های مختلفی هزینۀ درمانشان تأدیه شود.

در موارد ساده‌ای مثلِ عملِ آپاندیس، بیمار باید پس از خروج از اتاق عمل، به آشپزخانه یا دستشو‌یی‌های عمومی منتقل شود تا اقدام به شستشوی ظرف‌ها یا ملافه‌های کثیف و یا توالت اقدام کند.

در موارد حاد، بخشی از مورد عمل شده، به فراخور حال به بدن بیمار بازگردانده می‌شود. مثلا در مورد آپاندیس، به میزان هزینۀ پرداختی، بخشی از آپاندیس بیمار بریده و پس از وزن‌کشی با ترازو، به بدن بیمار عودت داده می‌شود. این روش‌، در بیماران سرطانی هم اجرا می‌شود.

برای بیماران برخوردار از بیمه‌های سلامت، اضافه بر تنبیه‌های دیگر، باید در دفترچۀ بیمۀ بنویسند: «این دفترچۀ بیمه به درد شکم عمه‌ام می‌خوره!» خبرنگار خبرگزاری فکاهیِ ملانصرالدین افزود: « در مواردی که بیمار عمه ندارد، می‌تواند از دیگر اعضای فامیل مایه بگذارد. ترجیحا خاله!»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *