وزیر اقتصاد اعلام کرد: بازگشت ۵ میلیارد دلار ارز صادراتی از ابتدای سال

وزیر اقتصاد و دارایی مملکت اعلام کرد: از آغاز سال جاری خورشیدی، پنج میلیارد دلار ارز صادراتی معروف به ارز جهانگیری را به کشور بازگرداندیم.

خبرنگار خبرگزاری فکاهیِ ملانصرالدین، از کارشناسی که با توپ و تشر خواست نامش را منتشر نکنیم، پرسید: «ها این که جناب وزیر فرمودند، یعنی چه!؟»

کارشناس پاسخ داد: «یعنی این که ارز چهارهزار تومانی را که قرار بود، با آن دارو و وسایل پزشکی وارد کنند، فقط خودش را خشکه برگرداندند.»

 خبرنگار ما پرسید: «خب همین یعنی چه؟»

کارشناس گفت: « یعنی این که توانستند با پس گردنی و تیپایی اصل آن پول را برگردانند و حالا هم از شدت خوش‌حالی کم مانده برخیزند و بابا کرم برقصند.»

خبرنگار ما پرسید: «حالا چرا برقصند و حالا چرا بابا کرم؟»

کارشناس گفت: «چون که اولا این‌ها فقط بابا کرم بلدند و دوم این که پول بی زبان در سرزمین و بلاد کفر و کشورهای دیگر، به خورد زمین رفته بود و مجبور شدن از حلق زمین بیرون بکشند.»

خبرنگار ما گفت: «خب این خورد زمین یعنی چه؟»

کارشناس پاسخ داد: «یعنی تبدیل به ملک شده بود، بوزینه!»

خبرنگار ما پرسید: «چگونه بازپس گرفته شد؟»

کارشناس گفت: «با اقدامات ژنتیک! برای استخراج آن، از ژن‌های متعالی و پرورش یافته..!»

خبرنگار ما گفت: «لامصب! خب بگو آقازاده‌ها به اسم کمک به دور زدن تحریم‌ها و تامین مایختاج ضروری کشور، پول را هاپولی کرده بودند و در خارج از کشور صرف خرید زمین و ملک کرده بودند دیگه! بعدش هم به ضرب دگنک ازشون پس گرفتن…»

کارشناس گفت: «خوب شد زور زدی فهمیدی! اما مبادا ببینیم جایی اسمش را منتشر کنی..!»

خبرنگار ما پاسخ داد: «برو بینیم بابا! آخه کی وسط نخودها، تو را لپه حساب می‌کنه؟ دو روز از خونه دور بشه، روز سوم، زنت هم فراموشت می‌کنه…»

شاید این را هم بپسندید