ضرورت تجدید نظر در تاریخ

عده‌ای از جوانان از هویت‌های مختلف، با خواندن چند پست تاریخی در فیس‌بوک، تاریخ را وادار به تجدید نظر دربارۀ خود کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فکاهیِ ملانصرالدین، مملی کورش کبیر، با خواندن سر جمع، دو پست سه سطری تاریخی و چند سطر اول یک پست ده سطری، متوجه شد که کل مشکلات تاریخ ایران، به سبب خیانت اقوامی است که با گرفتن رشوه از دشمنان، زبان فارسی را فراموش کردند و تصمیم گرفتند زبان ترکی بیاموزند. اگر همان زمان، همۀ این اقوام قتل‌عام می‌شدند و فقط فارس‌زبان‌ها می‌ماندند، اکنون ایران، از نظر قدرت و ثروت، به آلمان می‌گفت: زکی!

یاشار حسن زاده، با نام فیس‌بوکی یاشار اتا بابیک، با ورق زدنِ کتاب قوقولی قوقول، اثر یکی از مبارزان بر حق راه پان تورکیسم، از حقیقت تاریخی وحشتناکی پرده برداشت و اعلام کرد:

«برادران مغولمان با کمک تیمور لنگ، تصمیم گرفتند برای کمک اتا بابیک یا همان بابک خرمدین، به ایران حمله کنند، اما متاسفانه بابک به دست فارس‌های کصافط قبلا کشته شده بود. لذا تصمیم گرفتند فارس‌های کصافط را بکشند تا انتقام خون بابک را بگیرند.»

نیچروان که هنوز وقت نکرده پستی را بخواند، با دیدنِ یک تابلوی فوتوشاپی، از اتحادیۀ ترک‌ها و فارس‌ها ضد اقوام کورد برای نابودی آن‌ها نوشته و معتقد است کسی که آریوبرزن را به عرب‌ها لو داد تا آن‌ها او را به اسکندر تحویل دهند، یک فارس کصافط بود. البته بعدها، کوردها، او را به شکل فجیعی کشتند.»

احمد عبود، ۱۴ ساله، در فیس‌بوک خود، روی عکسی با نوار سیاه، از روز سقوط خوزستان به دست فارس‌های کصافط یاد کرد که بعد از چهار هزار سال حکومت اعراب عیلامی (!!!) به اشغال نیروهای رضاشاه درآمد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فکاهیِ ملانصرالدین، تعدادی از این مورخان، حاضر شدند با گرفتن چند بسته پفک و چیپس، دست از ادعاهای تاریخی خود بردارند، اما عده‌ای دیگر، آن چنان به عقاید خود پایبند هستند و ایمان دارند که به کمتر از اسمارتیز و شکلات‌های خارجی راضی نمی‌شوند.

شاید این را هم بپسندید