برایان هوک: جایزه برای کودکان ایرانی

در پی تلاش برایان هوک برای تطمیع ناخدای هندی نفتکش ایرانی، این مقام آمریکایی، جوایز و نیز تهدیداتی برای کودکان و نوجوانان ایرانی هم در نظر گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فکاهیِ ملانصرالدین، این مقام وزارت امورخارجۀ آمریکا، از کودکان و نوجوانان ایرانی خواست که دسته چک‌های پدرانشان را خط خطی کنند. یا در دیگ غذای مادرانشان آب بریزند یا گاز را خاموش و روشن کنند. وقتی پدرانشان در حال شنیدن «بیانات» هستند، کیسۀ نایلونی را باد کرده و در گوش آن‌ها بترکانند. در صورت این که به نحوی بتوانند حرص پدران و مادران ایرانی آن‌ها را در بیاورند، از طرف وزارت امورخارجۀ آمریکا، یک کارتن پر از آب نبات قیچی‌های خارجی برایشان پست خواهد شد.

این مقام آمریکایی، در پاسخ به این پرسش خبرنگار خبرگزاری ملانصرالدین که از لحاظ سیاسی این کودکان چه کارهایی می‌توانند بکنند، گفت: “این کودکان، اگر نزدیک منازل مقام‌های ایرانی، مثلا ظریف باشند یا نزدیک بیت رهبری و ریاست جمهوری، کنار این نهادها و خانه‌ها، گل کوچک بازی کنند و جیغ بزنند و مثلا فریاد بزنند: “مملی پاس بده!” در آن صورت رهبر یا رئیس‌جمهوری یا دیگر مقام‌ها، ظهرها نمی‌توانند بخوابند و ما کیف می‌کنیم.»

او در پایان تهدید کرد: «در صورت بی‌توجهی کودکان و نوجوانان ایرانی به این درخواست وزارت امور خارجۀ آمریکا، روند تحریم آن‌ها از اپلیکیشن‌های بازی در اندروید و ویندوز شدت خواهد گرفت و حتی ممکن است در معرض تحریم کلاش آو کلان هم قرار بگیرند.»

شاید این را هم بپسندید