نتانیاهو: هیچ‌ کی منو دوست نداره!

 بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر کنونی اسرائیل، با اعلام انصرافِ خود از تشکیل کابینه، به رئیس‌جمهوری رژیمش گفت: هیچ کی منو دوست نداره!

 به گزارش خبرگزاری فکاهیِ ملانصرالدین، نتانیاهو صرفا توانسته است از مجموع ۱۲۰ نمایندۀ کنست، پارلمان اسرائیل، ۵۵تنها نماینده را با خود همراه کند، اما بقیه به او اعتنایی نکردند.

 به گزارشِ خبرنگار ما، او هنگام دیدار با رئیس‌جمهوری نتوانست گفتگو کند و سه بار بغض، راه گلوی او را بست و فقط توانست بگوید: “هیچ کی منو دوست نداره!”

 گزارشگر ما، از مردم در این باره پرسید که آیا بنیامین را دوست دارند و اگر نه، در چه صورتی او محبوب می‌شد؟ یکی از کسانی که با گزارشگر ما به گفتگو نشست، گفت: “ببین! به نظر من، بی‌بی کار غلطی انتخاب کرده… این شغل خوبی براش نیست. شاید علاقۀ ما به فیلم‌های هالیوودی، باعث بشه مدتی بهش رای بدیم، اما بلاخره ما هم زندگی داریم. با حرف و نقش که نمی‌شه نخست وزیر شد. به نظر من، بی‌بی باید بین دو عشقش، یکی را انتخاب کنه. یا نخست وزیر بشه و با صلاح و مصلحت مملکت را اداره کنه، یا بره دنبال همون عشق نوجوانیش و هنرپیشه بشه. والله هم برای خودش خوبه و هم ما!”

دومی مغازه‌داری در تل اویو است که گویا وضع مالیش در دوران نتانیاهو به شدت افول کرده است. او گفت:”دوستش داشته باشم؟ به خدا مامانش هم دوست نداره ریختش را ببینه… والله ما دیده بودیم هنرپیشۀ هالیوود بره رئیس‌جمهور بشه، اما ندیده بودیم که نخست وزیر مملکت، همش ادای هنرپیشه‌های هالیوود را در بیاره…

سومی زنی یهودی در بیت‌المقدس بود که نمی‌دانیم از کجا فهمید خبرنگار ما، ایرانی است. بلافاصله جیغ کشید ایغانی ایغانی! خبرنگار ما هنوز در کوچه پس کوچه‌های بیت‌المقدس در حال دویدن است. خدا کند او را بگیرند و ببرند زندان، تا ما به وجودش افتخار کنیم…

شاید این را هم بپسندید