نخست وزیر لبنان، به تظاهرات ضد دولتی پیوست

در پی پایانِ ضرب‌الأجل سعد الحریری و بی‌اعتنایی دولت به بهبود وضعیت اقتصادی، نخست وزیر لبنان، تهید خود را عملی کرد.

به گزارش خبرگزاری فکاهیِ ملانصرالدین، در آغاز اعتراضات گستردۀ مردم لبنان، نخست وزیر این کشور، ۷۲ ساعت به دولت فرصت داد تا به اوضاع اقتصادی سر و سامانی بدهند، وگرنه او دست به کار دیگری خواهد شد. در تمام این مدت، همه وحشت کرده بودند که نخست وزیر قصد دارد چه کار کند. حتی عده‌ای از جمله خانواده‌اش نگران شدند که مبادا سعد الحریری قصد دارد بلایی سر و خودش بیاورد و در تمام مدت، آلات قتاله را از او دور نگه داشته بودند. تا آن جایی که کفش‌های بنددار را از او دور کرده بودند تا مبادا با استفاده از بندهای کفش خودش را دار بزند.

با این حال، پس از پایانِ ضرب‌الاجل و عملی شدن تهدید نخست وزیر، مشخص شد که او چه قصد مشخصی دارد. او از همان صبح، با بر تن کردن جلیقۀ زرد به شیوۀ مردم پغی (به قول اُمل‌ها، پاریس) و در دست داشتن پرچم‌ لبنان، به خیل تظاهرکنندگان ضد خودش پیوست.

خبرنگار ما در در حال تهیۀ گزارشی از میدان شهدای شهر بیروت، نخست وزیر را در حالی مشاهده کرده است که وسط جمعیت پا برهنه می‌رقصید. ظاهرا، به سبب در دسترس نبودن کفش‌هایش که همگی بندی هستند، او با دمپایی به تظاهرات رفته است.

این گزارش ما از میدان شهدای بیروت بود، بعد از آن خبرنگار ما هم، ناجنس، به صف معترضان خشمگین پیوسته است و برایشان بابا کرم می‌رقصد و آن‌ها خشمگینانه کف و سوت می‌زنند.

شاید این را هم بپسندید