معادلات کاملا به هم خورده است!

بنی گانتس وزیر دفاع به جا مانده از بی‌بی‌نتانیاهو، برای سید حسن نصرالله رجز خوانده است که این اسرائیل است که معادلات را بر هم می‌زند!

به گزارش خبرگزاری فکاهی ملانصرالدین، به دنبال تهدید گانتس، همۀ دانشگاه‌های فنی و ریاضی اسرائیل اعلام کردند: معادلات چند مجهولی کاملا به هم ریخته و دیگر امکان حل آن معادلات با روش‌های قبل نیست.

در خود اسرائیل، رئیس دانشگاه صنعتی اسرائیل با صدور بیانیۀ شدید‌اللحنی تاکید کرد: ” ببین بنی! اگه بفهمم که کار تو بوده و این جوری معادلات ما را به هم ریخته‌ای می‌دهم بذارنت داخل یک معادلۀ شش مجهولی که هر بار حلت کنند، نتیجه بشه بنیامین نتانیاهو..! حالا ببین..!”

فقط همین نیست! عده‌ای از استادان دیفرانسیل هم اعلام کردند: هر جور معادلات دیفرانسیلشان را حل می‌کنند، نتیجه می‌شود: شهلائی!

یواخیم نخیم، یکی ازاستادان برجسته معادلات دیفرانسیل در اسرائیل در گفتگو با شبکۀ سۀ تلویزیون اسرائیل، با خشم گفت: “پدرسوخته! معلوم نیست چی خیال کرده! شهلائی دیگه چه صیغه‌ای است؟”

عده‌ای از کارشناسان معتقدند که خود بنی گانتس، بر هم زدن معادله بلد نیست، حتما داده بنیامین نتانیاهو براش معادله به هم زده و او هم پدرسوخته از صبح، تلفن خودش را در حالت غیر فعال قرار داده، به طوری که وقتی با او تماس می‌گیرند چیزی جز ترانۀ هاوا ناگیلا پخش نمی‌شود. یکی از خبرنگاران، عکس نتانیاهو را در حال رقص پوریم در هال خانه‌اش گرفته است که ورجه ورجه می‌کند و با صدای نکره‌اش عربده می‌کشد: “اوراخیم! اوراخیم! اوراخیم!” چون او از کل ترانه، همین یک تکه‌اش را بلد است. تا همین پس پری روز هم خیال می‌کرد: عید پوریم عید حملۀ نهایی کشور یهودیه به ایران هخامنشی و الحاق آن به قلمرو یهودیه بود.

وزیر دفاع اسرائیل از این بابت به شدت عصبانی است، خود را دفترش حبس کرده و کسی را راه نمی‌دهد و هر بار فریاد می‌زند: “چرا من دوباره به این نسناس اعتماد کردم؟”

شاید این را هم بپسندید