نخست وزیر در دستشویی

فرماندۀ ارتش سودان اعلام کرد: “نخست وزیر مملکت در خانۀ من است، صحیح و سالم، فقط در دستشویی خانه گیر کرده است و نمی‌توانیم او را بیرون بکشیم.

به گزارش خبرگزاری فکاهی ملانصرالدین، فرماندۀ ارتش سودان افزود: “عده‌ای مغرض که از خارجی‌ها پول گرفته‌ان خواستند منو خراب کنن و گفته‌ان که من کودتا کردم. نخست وزیر مهمان من بود و وقتی رفت دستشویی از پشت در دستشویی را با قفل کتابی بسته‌ان و بی‌چاره اون توو گیر کرده…”

او در پاسخ به سئوال خبرنگاران که این افراد مغرض از کدام خارجی‌ها پول گرفته‌اند، پاسخ داد: “هنوز تحقیقات کامل نشده و معلوم نیست، کدام خارجی‌ها، اما شما فعلا بنویسید ایران تا ببینیم کدام خارجی‌ها دستشون توو کار بوده!”

عبدالفتاح البرهان در پاسخ به پرسش خبرنگار ما که حمدوک، نخست وزیر در خانۀ تو چه کار می‌کند، پاسخ داد: “دیشب خونۀ ما دعوت بود. بعدش رفت خلا دیگه نیومد و بعدش هم اعلام کردن که ارتش کودتا کرده… من هم از ترس کودتای ارتش، دستور دادم ارتش نیروهاش را در خیابان‌ها مستقر کنه و سر چهارراه‌ها تانک گذاشتم. بعدش یادم اومد که ما دو تا ارتش نداریم که… فهمیدم رفتم سر کار..! ببینید نامردها چه نقشۀ حساب شده‌ای کشیده بودن.”

خبرنگار ما پرسید: “خب حالا چرا حمدوک را آزاد نمی‌کنید؟”

برهان پاسخ داد: “اولا اون وقت شبی قفل ساز از کجا می‌آوردیم و حالا هم این وقت روز قفل‌ساز از کجا بیاریم؟”

او در پایان گفت: “البته باید دربارۀ آیندۀ چنین نخست وزیری که اجازه می‌ده، به همین راحتی در خلای خانه گرفتارش کنن، خوب فکر کنیم. بعدش باید ببینیم اصلا لازم هست که حمدوک بر سر کار باز گرده. فعلا که اولش باید قفل‌ساز پیدا کنیم که شکر خدا، هنوز پیدا نشده…”

شاید این را هم بپسندید