سیاست هردوانۀ مکرون | آمانوئل مکرون، متحد چپ اندر قیچی ترامپ

Estimated read time ۰ min read
رئیس‌جمهوری فرانسه در دیدار با همتای آمریکایی‌اش اعلام کرد که ما با آمریکا کاملا هم فکریم.

 به گزارش خبرنگار خبرگزاریِ فکاهیِ ملانصرالدین، مکرون در دیدار با ترامپ گفت: «ما با آمریکا در قبال ایران، کاملا هم فکریم. یعنی هم می‌خواهیم آن‌ها بمب اتمی نداشته باشند. هم فعالیت هسته‌ای آن‌ها مهار شود. هم موشک نداشته باشند و هم در سطح منطقۀ خاورمیانه نفوذشان مهار شود. در عین حال، با مواضع اروپایی‌ها دربارۀ برجام همراهی می‌کنیم و خواستار تداوم برجام هستیم.»

 مکرون در پاسخ به سئوالِ خبرنگار خبرگزاریِ فکاهیِ ملانصرالدین، در بارۀ موضع پاریس درقبال برگزیت تاکید کرد: «ما هم خواستار حفظ موجودیت انگلستان در اتحادیۀ اروپا هستیم و هم می‌خواهیم که هر چه زودتر انگلیسی‌ها از اتحادیه بیرون بروند تا تکلیف ما مشخص شود.»

 خبرنگار ما پرسید: «دربارۀ طلاق احتمالی ملانیا ترامپ از شوهرش دونالد نظرتان چیست؟» مکرون پاسخ داد: «ما هم خواستار اعطای حق طلاق به ملانیا هستیم و هم هم می‌خواهیم که دو طرف، از طلاق خودداری کنند.»

 رئیس‌جمهوری فرانسه، در ادامه دربارۀ سیاست‌های دولتش دربارۀ شورش‌های پاریس تاکید کرد: «ما هم حق جلیقه زردها را در برگزاری تظاهرات تائید می‌کنیم و هم در صورت برگزاری هرگونه تظاهراتی، آن را به شدت سرکوب می‌کنیم.»

 خبرنگار ما در پایان پرسید: «شما برای دسر پس از شام معمولا چی می‌خورین؟ خربزه یا هندوانه؟»

 مکرون پاسخ داد: «هردوانه!»

Loading

You May Also Like